Šeit ir mūsu mazā biblioteka, par daudz un dažādām lietām
Fonds „Eurika” un kā mēs uzsākām labdarības projektus
Iegādājies labdarības apsveikuma kartiņu un palīdzi bērniem slimnīcās
Jaunums! Piedāvājam ar rokām darinātas Ziemassvētku apsveikuma apsveikumu kartiņas ar ornamentiem!
Sadarbībā ar origami.lv no šiem zīmējumiem mēs piedāvājam izgatavot labdarīgas dāvanas!
Eurika piedāvā uzņēmumiem izveidot flash elektroniskās apsveikuma kartiņas
Eurika labdarības projektu dāvātās iekārtas Latvijas bērnu slimnīcām
Pabarosim bērnus projekta bildes un apraksts par projektu
Firmu logo kuri vairāku gadu laikā ir atbalstījuši vai turpina atbalstīt Eurika.lv Labdarības projektus.
Ziedot, lai palīdzētu Eurika labdarības projektiem
Dzejoļi Jūsu apsveikuma kartiņām un citiem apsveikumiem
Šeit variet izveidot un nosūtīt E-kartiņas
Indīgo bērnu internātskola un jaunrades centrs
Mob: +371 29828387
Mob: +371 29828152
Email: info@eurika.lv
Vācijas un PSRS neuzbrukšanas līguma (Ribentropa – Molotova pakta) noslēgšanas diena
1939. gada 23. augustā tika noslēgts Vācijas un PSRS neuzbrukšanas līgums, kam klāt bija pievienots slepens protokols par Austrumeiropas sadali lielvaru interešu zonās. Saskaņā ar šo vienošanos Latvija, Lietuva un Igaunija tiek pievienotas Padomju Savienības ietekmes sfērai.
Tendences paplašināt savas teritorijas PSRS ārpolitikā parādījās jau 20. gadsimta 30. gados un lai savus mērķus īstenotu Padomju Savienība bija gatava sadarboties pat ar hitlerisko Vāciju, Lai gan iepriekš ideoloģisko pretinieku – nacistiskās Vācijas un komunistiskās Padomju Savienības starpā nebija saskaņas, mērķu sasniegšanai abu valstu attiecībās notika pārmaiņas, tām uzsākot ekonomisko sadarbību.
Tieši pakts par Austrumeiropas sadali interešu zonās bija nozīmīgākais pavērsiens abu valstu līdz šim pretrunīgākās attiecībās. 1939. gada 23. augustā Maskavā, Kremlī no Vācijas puses to parakstīja ārlietu ministrs Ribentrops, bet no PSRS puses – ārlietu komisārs Molotovs. Slepenais pro0tokols paredzēja Polijas un Baltijas valstu sadalīšanu starp abām lielvalstīm. Nesaskaņas radās pie jautājuma par Latvijas pievienošanu vienai vai otrai ietekmes sfērai, - Hitlers vēlējās par robežu noteikt Daugavu, savukārt Staļinu interesēja Latvijas neaizsalstošās ostas Liepājā un Ventspilī, kas nozīmēja visas Latvijas pāriešanu Krievijas ietekmes zonā. Par lielu pārsteigumu Staļinam, Hitlers šādam nosacījumam piekrita.
Šis pakts izrādījies prettiesisks un cinisks izlīgums uz citu valstu rēķina, pamatojoties uz kuru Vācija varēja uzbrukt Polijai, tādējādi 1939. gada 1. septembrī aizsākot Otro pasaules karu.
Kā atzīmē: Šī notikuma 50. gadadienā – 1989.gada 23. augustā, parādot visai pasaulei vēlēšanos atgūt neatkarību Baltijas valstu iedzīvotāji sadevās rokās veidojot līdz šim nepieredzētu akciju – Baltijas ceļu. Dzīvā cilvēku ķēde stiepās 600 kilometru garumā – no Tallinas caur Rīgu līdz Viļņai. Līdzīgas akcijas mēģināts veidot un „atdzīvināt” arī citus gadus.